راهکارهای افزایش فروش آنلاین

سه‌شنبه 12 نوامبر 2019
روش های افزایش فروش آنلاین

راهکارهای افزایش فروش آنلاین

اگر شما هم از کسب و کار سنتی به فروش آنلاین روی آورده اید، پس حتما از مزایای آن باخبر هستید و به طور قطع درآمدتان نسبت به فروش سنتی افزایش یافته است. اما روش‌های افزایش فروش آنلاین که به ارتقای کسب و کار شما کمک می‌کنند کدامند؟ در ادامه قرار است به روش‌هایی برای افزایش فروش آنلاین کسب و کار شما اشاره کنیم.

روش‌های افزایش فروش آنلاین

1. صداقت در معرفی محصول

شاید نوشتن ویژگی‌های بسیار زیاد و دروغین برای محصولی که قصد فروش آن را دارید، وسوسه‌کننده باشد. اما حقیقت این است که دوری از واقعیت و ادعاهای کذب می‌توانند منجر به از بین رفتن اعتماد مشتریانتان شوند. قطع به یقین افرادی که پس از خرید، کیفیت محصول شما را پایین‌تر از ادعایتان می‌بینند دیگر اقدامی برای خرید از سایت شما نکرده و حتی می‌توانند تبلیغاتی منفی علیه شما انجام دهند.
به طور کلی نشان دادن محصولات به واقعی‌ترین شکل ممکن و تعریف از مشخصات و ویژگی‌هایی که محصول واقعا از آن برخوردار است، بهترین سیاست برای مواجهه با مشتری است.

2. ارائه برنامه وفاداری

شاید تا به حال با فروشگاه‌هایی مواجه شده باشید که برنامه وفاداری در کار خود دارند. این سایت‌ها پس از هر خرید مشتری کد تخفیفی خاص برای وی در نظر می‌گیرند که با استفاده از آن می‌توان در خرید بعدی تخفیف گرفت. البته این تنها روش برای انجام برنامه وفاداری نبوده و کارهایی از قبیل افزایش امتیاز به ازای هر خرید، افزایش امتیاز به ازای قرار دادن نقد و بررسی درمورد محصول خریداری شده و همچنین اختصاص امتیاز از طریق به اشتراک‌گذاری محصولات شما نیز می‌توانند جزیی از برنامه وفاداری باشند.

 

3. پرفروش‌ترین محصولاتتان را نمایش دهید

نمایش پر فروش ترین محصول|روش های افزایش فروش آنلاین

نمایش پر فروش ترین محصول|روش های افزایش فروش آنلاین

اگر به منوی رستوران‌ها بیشتر دقت کنید، متوجه خواهید شد که در منو معمولا غذایی به عنوان غذای محبوب یا همان غذای سرآشپز وجود دارد. این غذا می‌تواند گران‌ترین، محبوب‌ترین و یا ساده‌ترین غذا باشد. شما نیز می‌توانید در بخشی از سایت یا اپلیکیشن فروش خود محبوب‌ترین محصولات خود را به کاربران پیشنهاد داده و از این طریق فروش آن محصولات را بیشتر و بیشتر کنید.

 

4. رضایت مشتریان خود را به همه نشان دهید

از مهم‌ترین روش‌های افزایش فروش آنلاین، به اشتراک‌گذاری رضایت مشتریانی است که تابه‌حال از شما خرید کرده‌اند. این موضوع وقتی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که محبوبیت شبکه‌های اجتماعی را در نظر بگیریم. ممکن است روزانه افراد زیادی به شبکه اجتماعی و یا اپلیکیشن فروش شما سر بزنند؛ شما می‌توانید با به اشتراک‌گذاری نظرات و نقدهای مثبت مشتریان قبلی، حس اعتماد را به سایر کاربران اعطا کنید.
راه دیگری که در این زمینه به کمکتان می‌آید استفاده از نماد الکترونیکی است. پس از دریافت این نماد باید آن را در قسمتی از سایت مانند فوتر به نمایش گذاشته و از این طریق اعتماد کاربران را جلب نمایید. به‌علاوه اگر از پلتفرم‌هایی استفاده کنید که قبلا جواب خودشان را پس داده‌ند و نزد کاربران از اعتبار و محبوبیت بالایی برخوردار هستند، بدون زحمت اعتبار زیادی برای خود به دست خواهید آورد.

 

5. استفاده از پیشنهاد لحظه‌ای

استفاده از پیشنهادات لحظه ای یکی از روش های افزایش فروش آنلاین

استفاده از پیشنهادات لحظه ای یکی از روش های افزایش فروش آنلاین

برای ترغیب کاربران به خرید هرچه سریع‌تر، می‌توانید از پیشنهادهای لحظه‌ای استفاده کنید. در این روش شما باید محصول مورد نظر را به همراه تایمری در کنار آن، در صفحه اول قرار دهید و اعلام کنید تا به پایان رسیدن زمان تایمر، این محصول را با تخفیف ویژه به فروش می‌رسانید. در این صورت کاربر متوجه می‌شود که این فروش اورژانسی است و باید هرچه زودتر از آن استفاده کند.
از دیگر روش‌های افزایش فروش آنلاین که مرتبط با همین زمینه است، ارائه محصول به صورت محدود می‌باشد. برای بهره بردن از این روش باید محصولی را با اعلام اینکه تعداد محدودی از آن موجود است، در صفحه اول قرار دهید. به این ترتیب کاربر با در نظر گرفتن اینکه محصول به زودی تمام خواهد شد، اقدام به خرید هرچه سریع‌تر آن می‌کند.
همچنین شما می‌توانید با ارائه یک اشانتیون کوچک در کنار محصول، کاربران را تشویق به خرید آن محصول کنید. این اشانتیون می‌تواند چیزی مرتبط با محصول باشد. ارسال محصول به صورت رایگان و شرکت در قرعه‎‌کشی ماهانه یا هفتگی نیز از دیگر روش‌های افزایش فروش آنلاین هستند که به طرز موثری عمل می‌کنند.

 

6. استفاده از تصویر

استفاده از تصویر برای محصولی که قصد فروش آن را دارید، باعث می‌شود محصول واقعی‌تر به نظر رسیده و محسوس‌تر باشد. می توانید با دانستن نکات عکاسی محصول خودتان یک عکس با کیفیت از محصولتان بگیرید. می‌توانید مکان تصویر را عوض کنید و بررسی کنید کدام محل تاثیر بیشتری روی فروش شما داشته است. تصویر را می‌توان در بالای صفحه، در نزدیکی جایی که کاربر را به خرید تشویق می‌کنید و در سایر مکان‌ها قرار دهید تا بهترین محل را شناسایی نمایید.

 

7. ظاهر متن را تغییر دهید

بهتر است بدانید که عده زیادی از کاربران کل متنی که شما درباره محصول نوشته‌اید را نمی‌خوانند و به خواندن اجمالی آن بسنده می‌کنند. بنابراین شما باید مزایای مهم محصولتان را به صورت پررنگ بنویسید تا نظر کاربران را به خود جلب کند. به علاوه بولت‌گذاری، استفاده از زیرعنوان‌های مهم، کج نوشتن (ایتالیک)، هایلات کردن و… نیز می‌تواند در جلب کردن توجه کاربران موثر باشد.

 

8. تضمین بازگشت وجه 

برخی از کاربران از فروش آنلاین استفاده نمی‌کنند و روش‌های سنتی را برای خرید کردن ترجیح می‌دهند. علت این امر ترس آنان از سالم نبودن محصول و یا تفاوت محصول با عکس آن است. شما می‌توانید با درنظر گرفتن این موضوع اقدام به پس‌گرفتن تمامی محصولاتی که ناسالم یا شکسته بوده‌اند و یا با تصویرشان در سایت مغایرات داشته‌اند، کنید.
یادتان باشد که اگر محصول بدی به مشتری عرضه کنید و همچنین پشتیبانی ضعیفی برای رسیدگی به شکایت وی داشه باشید؛ نه تنها آن مشتری را برای همیشه از دست می‌دهید، بلکه مشتری مذکور هرگز سایت یا اپلیکیشن شما را به دیگران پیشنهاد نخواهد داد.

 

9. کاهش پیچیدگی فرایند سفارش

کاهش پیچیدگی فرایند سفارش یکی از روش های افزایش فروش آنلاین

کاهش پیچیدگی فرایند سفارش یکی از روش های افزایش فروش آنلاین

این مورد می‌تواند از منصرف شدن مشتری در میانه کار جلوگیری کند. بسیاری از کاربران تنها به علت پیچیدگی فرایند ثبت‌نام و یا ثبت سفارش خود از خرید محصول انصراف می‌دهند. این در حالی است که شما می‌توانید با کاهش پیچیدگی فرایند سفارش و عدم درخواست از کاربر برای پرکردن فرم‌های مختلف و غیرضروری، وی را به ادامه خرید تا مرحله نهایی ترغیب کنید.
بسیاری از سایت‌ها حتی از کاربر درخواست ثبت‌نام و ورود به سایت نیز نداشته و هرکس با ورود مشخصاتی اندک قادر به خرید از این سایت‌ها است. همچنین شما می‌توانید از سیستم لاگین گوگل استفاده کرده و از این طریق وقت کاربر را برای پرکردن فرم‌های ثبت‌نام نگیرید. در عین حال این کار سبب حفظ امنیت حساب کاربری شده و کاربران می‌توانند به سادگی گزارش خرید و فاکتورهای خود را مشاهده کنند.

همچنین شما با استفاده از فروشگاه ساز دروناَپ می توانید پیچیدگی فرایند خرید را برای مشتریانتان کاهش دهید و خریدی آسان و لذت بخش را برای آنان رقم بزنید. تا با انتخاب آنلاین محصولات و اضافه کردن آنها به سبد خرید، در چند گام ساده خرید خود را انجام دهند.

 

10. افزایش روش‌های پرداخت

با افزایش روش‌های پرداخت، احتمال خرید کاربران از سایت شما بالاتر می‌زود. از جمله روش‌های پرداختی که می‌توانید به مشتریان خود ارائه دهید پرداخت اعتباری یا کیف پول، پرداخت آنلاین به‌وسیله درگاه بانکی، پرداخت‌های بین‌المللی، انتقال کارت به کارت و پرداخت نقدی در محل است.

 

11. قیمت گذاری درجه‌بندی شده

اگر دقت کرده باشید، بسیاری از افراد در هنگام خرید ارزان‌ترین محصولات را به دلیل کیفیت پایین انتخاب نکرده و همچنین به گران‌ترین محصولات نیز به علت گران بودن توجهی نشان نمی‌دهند. اما در عوض محصولاتی با قیمت متوسط را انتخاب می‌کنند که از لحاظ اقتصادی به‌صرفه بوده و کیفیت مناسبی نیز دارند.
شما می‌توانید از این موضوع استفاده کنید و محصولات مشابه خود را در سه رده قیمت ارائه دهید. سپس محصولات هدف را در رده قیمتی متوسط قرار داده و از این طریق فروش آن‌ها را افزایش دهید. انجام این کار بدان معنا نیست که افراد دیگر حاضر به خرید محصولات مشابه ارزان‌تر یا گران‌تر نخواهند بود؛ بلکه این کار تنها فروش محصولاتی با قیمت متوسط را افزایش می‌بخشد.

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

بدون نظر