سایت یا اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی؟ کدام یک برای برند شما مناسب تر است؟

شنبه 28 دسامبر 2019
اپلیکیشن فروشگاهی

سایت یا اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی؟ کدام یک برای برند شما مناسب تر است؟

در این دوره که گوشی های هوشمند از محبوبیت بالایی برخوردارند، اکثر مردم دوست دارند وقت خود را صرف یک پلت فرم تلفن همراه کنند و کارهایی اعم از خرید ، سرگرمی ، پرداخت قبض های خود را با آن انجام دهند. بسیاری از برند های مختلف محبوب، مانند دیجی کالا، در ابتدا یک وب سایت منتشر کرده و سپس اپلیکیشن موبایل خود را راه اندازی کرده اند و فروش خود را در قالب اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی نیز بدست آورده اند. در واقع با موفقیت پلتفرم هایی مانند دیجیکالا، بامیلو، شیپور و دیوار در ایجاد فضایی برای فروش آنلاین، گرایش فرشگاه ها و کسب وکار های سنتی به سمت شرکت های طراحی اپلیکیشن نیز بیشتر شده است.

 

اما چرا صاحبان سایت های آنلاین به توسعه اپلیکیشن برندشان روی آورده اند؟

زیرا آمار نشان می دهد که اپلیکیشن های تلفن همراه بیشتر از وب استفاده می شوند:

• 87٪ از کاربران دوست دارند وقت خود را صرف اپلیکیشن ها کنند، این در حالی است که فقط 13٪ وقت خود را در وب می گذرانند.
• پیش بینی می شود برنامه های موبایل در سال 2020 به 188.9 میلیارد دلار درآمد برسند.
• پس از خرید در وب سایت ، 42٪ از مصرف کنندگان از یک اپلیکیشن خرید یا یک اپلیکیشن ارتباطی استفاده می کنند.
• 83٪ از بازاریابان B2B خواستار اپلیکیشن های تلفن همراه به عنوان جز اساسی در بازاریابی محتوای خود هستند.
• نرخ تبدیل اپلیکیشن های خرده فروشی نسبت به وب سایت 120٪ بیشتر است.

آیا هنوز هم در مورد اینکه می خواهید وب سایت خود را به یک اپلیکیشن تبدیل کنید یا خیر، مردد هستید ؟ در اینجا لیستی از دلایل اساسی را برای همین موضوع ارائه خواهیم داد.

 

7 دلیل مهم برای داشتن اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی

دلایل داشتن اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی

دلایل داشتن اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی

 

1. استفاده از تلفن های هوشمند در آینده

تا سال 2020 ، بیش از 6 میلیارد کاربر تلفن های هوشمند وجود خواهد داشت. این به وضوح نشان می دهد که 70٪ جمعیت پیش بینی شده جهان، از تلفن های هوشمند استفاده می کنند. البته در اینجا ما کاربران تبلت را در نظر نگرفته ایم.

 

2. قابلیت اندازه های مختلف صفحه نمایش

یکی از دلایل اصلی صاحبان کسب و کار، برای ورود به دنیای اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی، قابلیت اطمینان در اندازه های مختلف صفحه نمایش است. اپلیکیشن ها به اندازه کافی بهینه شده اند و از این رو به راحتی در اندازه های مختلف صفحه، قابل دسترس هستند. در حالی که یک وب سایت به دلیل اندازه صفحه نمایش، به راحتی در تلفن های هوشمند مختلف بهینه نمی شود و بدرستی نمایش داده نمی شود. و برای کاربران دسترسی از طریق تلفن همراه به وب سایت ها دشوار است زیرا در آن قادر به یافتن سریع خدمات نیستند. همچنین برای یک صاحب وب سایت نیز، نمایش وب سایت بر روی یک صفحه کوچک موبایل چالش برانگیز است و استفاده از اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی می تواند راه حل خوبی برای آنان باشد.

 

3. یک اپلیکیشن، وب سایت شما را در مقابل کاربران بالقوه و کاربران فعلی قرار می دهد

این کار قابلیت دیده شدن شما را 2 برابر می کند و به شما در گسترش مخاطبان کمک می کند. بنابراین، اگر شما یک وب سایت فروشگاهی دارید بهتر است یک برنامه آیفون یا اندروید نیز توسعه دهید.
اکثر برنامه ها توسط کاربران یا از Play Store یا Store App خریداری و دانلود می شوند. بنابراین ، قرار دادن برنامه خود در هر بستر به شما در افزایش آگاهی از برندتان کمک خواهد کرد. اپلیکیشن فروشگاهی شما، به محض دانلود توسط کاربر، جزئی از تجربه روزانه کاربر می شود.

 

4. اپلیکیشن های موبایل قابلیت های گسترده ای را ارائه می دهند

یکی دیگر از دلایل اساسی برای تبدیل وب سایت به یک اپلیکیشن ، قابلیت ها و ویژگی های گسترده آن است. ویژگی های مختلفی مانند دوربین ، نوتیفیکیشن ، ردیابی GPS ، پیام رسانی و غیره می توانند برای یک UX بهتر در یک اپلیکیشن ادغام شوند. با استفاده از برنامه های تلفن همراه ، مشاغل و صنایع قادر به ارسال نوتیفیکیشن، اطلاع رسانی به مشتریان در مورد به روز رسانی های مهم، پیشنهادات آینده و معاملات خواهند بود. از این رو ، این در نهایت به بهبود تعامل کاربر با شرکت کمک خواهد کرد.

 

5. یک اپلیکیشن شما را از رقبای خود جدا می کند

اپلیکیشن ها در عصر تلفن های هوشمند محبوب می شوند ، در حالی که وب سایت ها از ابتدا مشهور هستند. داشتن یک اپلیکیشن موبایل برای مشاغل شما ، تصویری مثبت را در نگاه مخاطبان هدف ایجاد می کند ، زیرا این امر نشان می دهد که این شرکت سرمایه گذاری کرده است تا تجربه کاربری بهتری را ارائه دهد. ثانیاً ، مطالعات نشان داده است که خیلی ها عاشق خرید از شرکتی هستند که از جدیدترین فناوری ها استفاده می کنند و تجربه سریع و بدون دردسر را فراهم می کنند.

 

6. قابلیت های آفلاین

برنامه های تلفن همراه برای انجام عملیات ضروری، به اتصال به اینترنت نیاز دارند. با این حال ، آنها همچنین می توانند برخی از ویژگی های اساسی را در حالت آفلاین نیز ارائه دهند.

 

7. پیمایش سریع

تعامل در وب سایت از طریق تلفن همراه سخت است و قطعا شما نیز نمی خواهید کاربرانتان با این مشکل روبرو شوند. با داشتن اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی، ناوبری سریع ای برای کاربران تان فراهم می شود. برای ساخت اپلیکیشن فروشگاهی برندتان، می توانید از بسیاری از شرکت های توسعه برنامه تلفن همراه کمک بگیرید. و خیالتان راحت باشد که آنها هر صفحه را با نهایت دقت طراحی می کنند تا کاربران هنگام دسترسی به آن مشکلی پیدا نکنند.
کاربران اتلاف وقت برای دسترسی به یک وب سایت را دوست ندارند. برای برطرف کردن این مسئله ، اطمینان حاصل کنید که کاربر از طریق یک برنامه مدرن ، یک تجربه کاربر پسند را تجربه خواهد کرد.

 

اگر شما نیز می خواهید از مزایای داشتن اپلیکیشن فروشگاهی بهره مند شوید، اما بودجه کافی برای توسعه یک اپلیکیشن اختصاصی را ندارید می توانید از فروشگاه ساز آنلاین دروناَپ استفاده کنید. این فروشگاه ساز در فرمت یک اپلیکیشن فروشگاهی توسعه داده شده و می توانید با ثبت نام در آن، فروشگاه خود را ثبت و محصولات خود را وارد نمایید. برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله خدمات اپلیکیشن های فروشگاه ساز را مطالعه کنید.

 

برخی تصور می کنند اگر وب سایت خود را ریسپانسیو کنند، دیگر هیچ الزامی برای داشتن اپلیکیشن وجود ندارد. آیا این درست است؟

 

ریسپانسیو بودن سایت یا داشتن اپلیکیشن

ریسپانسیو بودن سایت یا داشتن اپلیکیشن

 

ما تفاوت کاملی بین اپلیکیشن های موبایل در مقابل طراحی ریسپانسیو ارائه خواهیم داد.

مقایسه داشتن اپلیکیشن موبایل در مقابل داشتن یک وب سایت ریسپانسیو برای موبایل:

بیشترین ترافیک در هر وب سایت از طریق تلفن های هوشمند صورت می گیرد. از این رو ، اتخاذ طراحی وب ریسپانسیو برای هر صاحب وب سایت ضروری است.
طراحی وب ریسپانسیو به معنای وب سایتی است که فوراً در بین دستگاه های مختلف تلفن همراه، قابل دسترسی است. برخی از ویژگی های آن شامل سهولت استفاده، رزولوشن قابل تطبیق، دسترسی گسترده تر و … است.
برنامه های تلفن همراه در مقایسه با طراحی وب ریسپانسیو، تجربه کاربر سریعتر و بهتری دارند، از این رو عملکرد بهتری را ارائه می دهند. همچنین، آنها بدون نیاز به اتصال به اینترنت کار می کنند و از طریق ناتیفیکیشن ها به افزایش تعامل کاربران نیز کمک می کنند.
علاوه بر این، آنها به کارکردهای خاص تلفن همراه مانند کلیک برای تماس، پیام کوتاه، کتابخانه های دستگاه و عملکردهای GPS دسترسی دارند. اگر هدف اصلی برنامه شما ارائه یک تجربه شخصی است، می توانید از طریق توسعه برنامه بومی به این هدف دست یابید زیرا در اکثر سناریوها قابل دسترسی است.هدف اصلی برنامه های تلفن همراه راحتی و تجربه کاربر است.

برای روشن شدن شبهات، بگذارید یک آزمایش کوچک انجام دهیم. در نظر بگیرید که شما یک کاربر هستید که می خواهید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید. کدام را انتخاب می کنید: یک برنامه تلفن همراه یا یک وب سایت؟ جواب مشخص است!

 

نمایش ریسپانسیو سایت

نمایش ریسپانسیو سایت

همین که شما وارد دنیای آنلاین شدید و یک وب سایت فروشگاهی دارید قدم بزرگی است. اما داشتن یک اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی می تواند قدم بزرگتری برای رشد برند شما باشد. اگر می خواهید با تکنولوژی همراه باشید و از مزایای بهره مندی از آن عقب نمانید، بهتر است دست به کار شوید و فروش از طریق اپلیکیشن را امتحان کنید.

 

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

۱ نظر
  • شیما
    پاسخ
    نوشته شده در11:10 ق.ظ, 22 فوریه 2020

    به نظرم هر دوش باهم باشه خیلی خوبه. ینی هم سایت هم اَپ.