راهنمای کسب درآمد از اینستاگرام / سال ۹۸

دروناَپ > blog  > راهنمای کسب درآمد از اینستاگرام / سال ۹۸
کسب درآمد از اینستاگرام

راهنمای کسب درآمد از اینستاگرام / سال ۹۸

کسب درآمد از اینستاگرام یکی از بهترین روش های افزایش درآمد در دنیای مدرن است. بسیاری از برندهای معروف مانند آدیداس، نایک و گلاسیر از اینستاگرام برای تاثیرگذاری در تصمیم خرید مشتریان استفاده کرده اند. آن‌ها از اینستاگرام برای تعامل با مخاطبان و ساخت انجمنی قوی برای برند خود استفاده می کنند.

تاکتیک‌های این برند‌ها جهت متقاعد کردن مشتری برای خرید، ممکن است متفاوت باشد. (در حالی که یک برند از نظرات و تصاویر ارسالی کاربران استفاده می کند، دیگری ممکن است اشاره ای کوچک به برند خود کند. اما هدف نهایی هر یک از آن ها در نهایت یکی است).

اینستاگرام یک پلتفرم تصویری است و کاربران آن پست های بسیاری را مشاهده می کنند که می تواند روی خرید آن ها تاثیر بگذارد.

 

یک تحقیق توسط Dana Rebecca Designs نشان می‌دهد که ۷۲٪ از پاسخگوهای پرسشنامه گفته اند بعد از دیدن یک پست در اینستاگرام، یک خرید فشن و یا lifestyle انجام داده اند.

در خارج از ایران بعضی از کاربران حتی خرید مستقیم از اینستاگرام را نیز شروع کرده اند. با آغاز فعالیت آپشن های تجاری اینستاگرام، مانند پست های خرید و پرداخت آنلاین، اینستاگرام به یکی از شبکه های اجتماعی مناسب تجارت الکترونیک تبدیل شده است.

اما بسیاری از کاربران به انجام پرداخت آنلاین در اینستاگرام بی اعتمادند و این یکی از مشکلات بزرگ فروشگاه های آنلاین بزرگ در اینستاگرام است. برای رفع این مشکل فروشگاه ها می توانند از اپلیکیشن های فروشگاه ساز استفاده کنند. برای آشنایی با خدمات اپلیکیشن فروشگاه ساز می توانید کلیک کنید. این اپلیکیشن ها با ایجاد درگاه پرداخت امن اعتماد کاربران را جلب می کنند و سبب افزایش فروش خواهند شد.

درواقع با رشد رقابت در حوزه سئو، مخصوصا در میان شرکت های تجارت الکترونیک، شما نمی‌توانید برای گرفتن رهبری در فروش فقط به ترافیک ارگانیک گوگل بسنده کنید. باید نوآوری به خرج دهید و به دنبال کانال های فروش رو به رشد دیگری مانند اینستاگرام نیز باشید.

پس اگر شما هم صاحب یک تجارت رو به رشد هستید، باید هر چه سریع تر فروش در اینستاگرام را شروع کنید و کانال های فروش جدیدی به رزومه ی کاریتان اضافه کنید.

این پست می‌تواند می‌تواند بهترین جا برای شروع فروش آنلاین شما در اینستاگرام باشد. زیرا ما هر چیزی را که برای کسب درآمد از اینستاگرام به آن نیاز دارید، در این پست با جزئیات شرح داده ایم.

ما به شما خواهیم گفت که چرا اینستاگرام را باید به عنوان یک کانال فروش در نظر بگیرید، و چطور از آن برای رهبری در فروش و ایجاد خرید استفاده کنید.

پس به مطالعه ادامه دهید و از تاکتیک های اشاره شده استفاده کنید تا با فروش در اینستاگرام درآمد داشته باشید.

تعداد کاربران اینستاگرام در حال افزایش است

امروز اینستاگرام یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی است که کاربران بسیار زیاد و همچنین نرخ تعامل بسیار بالایی دارد.

افزایش یوزر های اینستاگرام

افزایش یوزر های اینستاگرام

برخی از آمارها و گزارش‌های اینستاگرام که به وضوح رشد اینستاگرام را نشان می‌دهد در زیر آمده است.

 • اینستاگرام نزدیک به ۱ میلیارد کاربر فعال دارد (تا ژانویه ۲۰۱۸).
 • تعداد کاربران فعال اینستاگرام در ژانویه ۲۰۱۸ نسبت به ژانویه ۲۰۱۶ دوبرابر شده است.
 • در همین تاریخ، ۵۰ میلیارد تصویر در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده است.
 • کاربران اینستاگرام روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون ویدئو و تصویر آپلود می‌کنند که به طور میانگین روزانه ۴.۲ لایک دریافت می کنند.

با توجه به رشد روز افزون اینستاگرام، کسب و کارها و بازاریابان برای کسب درآمد از اینستاگرام به سمت آن هجوم آورده اند تا با کمک آن برنامه های بازاریابی خود را تدوین کنند.

بعضی از آمارهایی که اهمیت اینستاگرام را به عنوان یک پلتفرم بازاریابی اثبات می‌کند در زیر آمده است.

 • اینستاگرام ماهانه نزدیک به ۱ میلیون تبلیغ کننده فعال و همچنین ۸ میلیون اکانت بیزینسی دارد.
 • درآمد تبلیغات موبایل اینستاگرام نزیک به ۷ میلیارد دلار در سال ۲۰‍۱۸ تخمین زده شده است.
 • ٪۷۷ از بازاریابان از اینستاگرام به عنوان مهم ترین پلتفرم بازاریابی اینفلوئنسرها یاد کرده اند.
 
اینفلوانسر مارکتینگ

اینفلوانسر مارکتینگ

این آمارها به وضوح نشان می دهند که اینستاگرام یکی از مهمترین پلتفرم های بازاریابی است و آنقدر بزرگ شده است که کسب و کار ها نمی توانند آن را نادیده بگیرند.

اگر تا اکنون قانع نشده اید، این موارد شاید بتواند شما را قانع کند که فروش خود را در اینستاگرام آغاز کنید.

 • ٪۶۰ از کاربران از اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم جستجوی محصول استفاده می کنند.
 • و ۷۵٪ از این کاربران بر اساس این جستجو، اقدامی را انجام داده اند.

اینستاگرام پلتفرمی است که کاربران برای جستجوی محصولات و خریدهایشان از آن استفاده می‌کنند، پس بهتر است شما هم از آن برای معرفی و فروش محصولات خود استفاده کنید تا افراد بیشتری شما را بشناسند و از شما خرید کنند.

در این رابطه می توانید مقاله بازاریابی در اینستاگرام، برندسازی در اینستاگرام را بخوانید.

برای کسب درآمد از اینستاگرام، ابتدا باید کاربران اینستاگرام تان را افزایش دهید.

چند روش افزایش فالوور اینستاگرام در زیر آمده است:

۱. پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید

چند نکته در مورد بهینه سازی پروفایل اینستاگرام برای کسب و کار:

 • برای پروفایلتان یک تصویر با کیفیت که نشان دهنده‌ی برندتان باشد آپلود کنید.
 • علاوه بر اسمی که اینستاگرام درخواست می‌کند، همیشه به اسم واقعیتان در بیو اینستاگرام اشاره کنید، این به کاربران کمک می‌کند تا شما را راحت تر پیدا کنند.
 • یک دکمه‌ی CTA در بیو اینستاگرامتان اضافه کنید – حتی برای ایجاد ترافیک به وبسایت و یا وبلاگتان، از کاربران بخواهید از هشتگ های شما استفاده کنند، و یا این که پیج دیگر شما را دنبال کنند. برای این موارد هم از لینک استفاده کنید.
 • کلمات کلیدی هدفتان را در بیو اینستاگرامتان اضافه کنید: کلمات کلیدی ای که مشخص می کند شما چه کسب و کار یا محصولی دارید.

می توانید به اینستاگرامِ Marks & Spencer (یک برند لباس) سر بزنید، این برند تمامی نکات فوق را رعایت کرده است.

 
بهینه کردن پروفایل

بهینه کردن پروفایل

۲. محتوای کارآمد و مرتبط پست کنید.

این گزینه احتمالا مهم ترین نکته ای است که باید رعایت کنید. محتوای شما باید با علایق مخاطبان هدفتان در یک راستا باشد. تنها زمانی مخاطبانتان با محتوای شما ارتباط برقرار می کنند که آن را مفید ببینند.

مطمئن شوید محصول شما برای مخاطبان اینستاگرام جذاب باشد. اگر شما یک محصول گران قیمت برای مخاطبان مسن داشته باشید، قطعا اینستاگرام نمی تواند کانال مناسبی برای فروش محصول تان باشد.

اما اگر محصول تان مناسب بازه ی سنی ۱۸ تا ۳۵ سال باشد، موفقیت بیشتری در فروش محصولتان نصیب تان خواهد شد.

همچنین، مطمئن شوید که در مورد هر چیزی پست منتشر نکنید و تمرکزتان را روی تجارتتان قرار دهید.

برای مثال، اگر یک برند پوشاک دارید، می توانید تصاویر محصولاتتان، یا تصاویری از مردم را که محصولات شما را به تن کرده اند و یا هر نوع پست ترویجی دیگری را منتشر کنید. در هر صورت، اگر شروع کنید به پست تصاویر خودتان و یا هر تصویر غیر تجاری دیگری کنید، مخاطبان را گمراه کرده اید.

۳. به طور مرتب و منظم پست کنید

اگر می خواهید کاربران اینستاگرامتان را افزایش دهید، باید در اینستاگرام فعال باشید و محتوایتان را به طور منظم پست کنید.

بر اساس تحقیقات Tailwind، ارتباط مستقیمی بین فرکانس پست گذاشتن و افزایش فالوور ها وجود دارد.

حتی بیان کرده اند که برند هایی که پست های خود را روزانه منتشر می‌کنند، بیشترین رشد در افزایش فالوور را داشته اند.

 
 کسب درآمد از اینستاگرام با افزایش فالور ها

کسب درآمد از اینستاگرام با افزایش فالور ها

گفته می شود، ضرورتی ندارد تا پست هایتان را روزانه منتشر کنید. خیلی از فروشندگان موفق اینستاگرام، خیلی کمتر از این تعداد پست منتشر می‌کنند ولی هنوز از اینستاگرام سود می‌ برند. نکته ی کلیدی این است که یک برنامه ی ثابت انتشار پست داشته باشید و آن را اجرا کنید.

۴. از هشتگ ها برای جذب کاربران استفاده کنید.

استفاده از هشتگ های مرتبط، که مختص بازار شما هستند، به شما کمک می کند تا مخاطبان مرتبط با کسب و کارتان را بیابید و آن ها را به پیج خود جذب کنید تا تعداد مخاطبان تان را افزایش دهید. در حالی که بدون استفاده از هشتگ ها افزایش این تعداد فالور ممکن نبوده است.

اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد تا هشتگ ها را دنبال کنند، شما می توانید مخاطبان یک هشتگ محبوب را هدف قرار داده و آن ها را جذب کنید.

 
استفاده از هشتگ جهت کسب درآمد از اینستاگرام

استفاده از هشتگ جهت کسب درآمد از اینستاگرام

۵. هشتگ مخصوص برندتان را درست کنید.

علاوه بر استفاده از هشتگ های محبوب، شما می توانید یک هشتگ برای برند خود ایجاد کنید و آن را ترویج دهید.

از این هشتگ در تمامی پست ها و استوری های اینستاگرام استفاده کنید و مخاطبان تان را تشویق کنید تا از این هشتگ ها زمانی که راجع به شما صحبت می کنند استفاده کنند.

این تکنینک همچنین به شما اجازه می دهد تا هر گفتگویی راجع به برند تان را یکجا ببینید.

۶. مسابقه و هدایای رایگان

ایجاد مسابقه و هدایای رایگان، یک راه آسان و موثر برای افزایش فالوور اینستاگرام است. یک مسابقه راه بیاندازید و از کاربران بخواهید تا دوستانشان را تگ کنند تا در مسابقه شرکت کنند. این تکنیک سریعا برای شما فالوور جذب می کند.

۷. با ایفلوئنسرها، هدایای تان را ترویج دهید.

این هم مانند مورد قبل است با این تفاوت که پیام تان را به تعداد مخاطب های بیشتری می رسانید.

شما می توانید از اینفلوئنسر ها برای ترویج مسابقات، هدایا و پیشنهادات تان استفاده کنید، آن ها پیام تان را برای مخاطبان شان منتشر می کنند.

وقتی اینفلوئنسرها از فالوورهای شان بخواهند شما را دنبال کنند و یا در مسابقه ی شما شرکت کنند، تعداد فالور های تان تا حد زیادی افزایش می یابد که این امر می تواند تاثیر تبلیغات تان را چند برابر کند.

 

۸. از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید.

این یک روش پولی برای افزایش بازدید و افزایش فالوور اینستاگرام است. با استفاده از تبلیغات پولی که به مخاطبان مرتبط نمایش داده می شود، شما می توانید افراد بیشتری را به صفحه خود هدایت کرده و آن ها را جذب کنید.

با استفاده از این تبلیغات شما می توانید تبلیغات خود را به افرادی نشان دهید که خودتان به راحتی نمی توانستید به آن ها دسترسی داشته باشید.

تاثیر اینفلونسلر بر افزایش فالور و کسب درآمد از اینستاگرام

تاثیر اینفلونسلر بر افزایش فالور و کسب درآمد از اینستاگرام

پست‌ها و استوری های اینستاگرام فقط به افرادی که شما را دنبال کرده اند نشان داده می شود اما با تبلیغات پست های شما به تعداد بسیار بیشتری از کاربران نشان داده می شود.

۹. با اکانت های دیگر در حوزه ی کاری خود تعامل داشته باشید

با تعامل با اکانت های مرتبط در حوزه ی کاری خودتان، می توانید مورد توجه افراد علاقه مند در این حوزه قرار گیرید.

می توانید به دنبال اینفلوئنسرها و اکانت های دیگر در حوزه کاری خودتان بگردید و به پست های آن ها پاسخ دهید تا یک گفتگوی خوب با آنها شروع کرده باشید.

مطمئن شوید که کامنت هایی که میگذارید به موضوع پست مرتبط باشد تا اسپم به نظر نرسد.

۱۰. از نیروی تولید محتوا توسط کاربر استفاده کنید.

پست های تولید شده توسط کاربران را در اینستاگرام خود منتشر کنید تا به کاربران انگیزه دهید در مورد شما پست منتشر کنند. محتوای تولید شده توسط کاربر برای جذب فالوور و افزایش نرخ تعامل، به دلیل اعتبارش در بین کاربران، بسیار موثر است.

مردم نمی‌خواهند در اینستاگرام تبلیغات محصولات شما را پشت سر هم تماشا کنند، به جای آن پست هایی که در آن محصول شما به طور واقعی استفاده می شود را منتشر کنید، یا می توانید تصاویر کاربران را منتشر کنید و تگ خرید به آن بزنید.

Airbnb یک برندی است که تقریبا همه پست های آن توسط کاربرانش در اینستاگرام تولید شده اند.

آن ها تصاویر سفرها و اقامتگاه هایی را منتشر می کنند که متعلق به Airbnb باشد و کاربران در آن تصویر تگشان کرده باشند.

 
تاثیر محتوا بر کسب درآمد از اینستاگرام

تاثیر محتوا بر کسب درآمد از اینستاگرام

چطور محتوای تولید شده توسط کاربر پیدا کنیم؟

کاربران را به وسیله ی تخفیف و یا هدیه ی رایگان تشویق کنید تا تصویر محصولاتی که از شما خریده اند را در اینستاگرام پست و (با استفاده از @mention) شما را منشن کنند.

اگر تعداد دنبال کنندگان تان زیاد است، می توانید از آنها درخواست کنید تا در پروفایل شان شما را تگ کنند.

منبع:
https://www.bigcommerce.com/blog/how-to-make-money-on-instagram/

 

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

۲ نظرات
 • ایمان عالی نژاد
  پاسخ
  نوشته شده در6:22 ق.ظ, 26 می 2019

  فوق العاده بود آقای گرامی عزیز لطفا مطالب مرتبط بیشتری روی همین محور اینستاگرام بزارید. ممنونم