الگوریتم های اینستاگرام چگونه کار می کنند؟

دروناَپ > blog  > الگوریتم های اینستاگرام چگونه کار می کنند؟
الگوریتم های اینستاگرام

الگوریتم های اینستاگرام چگونه کار می کنند؟

تغییرات الگوریتم های اینستاگرام بر روی هر کسی که با آن کار می کند تاثیر می گذارد: برندها، سلبریتی ها، حتی خود شما.

ولی از زمانی که اینستاگرام به پست‌های قدیمی – ابتدا صفحه هوم (reverse-chronological) در سال ۲۰۱۶ پایان داد، شایعه ها در مورد این که الگوریتم های اینستاگرام چیست و چه کاری می کند، منتشر شد. این موضوع هنوز یک راز باقی مانده است.

چطور مطمئن می شوید که برند شما، استراتژی بازاریابی در اینستاگرام خود را به طور دقیق اجرا می کند و همگام با الگوریتم های اینستاگرام پیش می رود.

در اینجا ما اطلاعات بسیار به روزی را در مورد همه‌ی الگوریتم های اینستاگرام گردآوری کرده ایم.

 

فهرست مطالب:

 

  • الگوریتم های اینستاگرام چگونه کار می کنند
  • ۳ سیگنال برتر رتبه بندی اینستاگرام
  • ۵ راز در مورد الگوریتم اینستاگرام
  • چطور از الگوریتم اینستاگرام به نفع خود استفاده کنیم

 

الگوریتم های اینستاگرام در سال ۹۸ چگونه کار می کنند

اول از همه: فید اینستاگرام هم اکنون پست های قدیمی – ابتدا (reverse-chronological) نیست. (البته تازگی محتوا را در نظر می گیرد.)

این مسئله رو به خاطر بسپارید: هدف اصلی اینستاگرام به حداکثر رساندن زمانی است که کاربر در اینستاگرام سپری می کند. زیرا وقتی کاربران زمان بیشتری در اینستاگرام سپری کنند، تبلیغات بیشتری خواهند دید. پس
اکانت هایی که مستقیم یا غیر مستقیم به اینستاگرام کمک کنند تا به این هدف برسد پاداش می گیرند.

ولی این یک بیانیه خیلی کلی است و به راحتی اشتباه فهمیده می شود. برای رفع شبهات، در ژانویه ۲۰۱۸ اینستاگرام خبرنگاران را دعوت کرد تا در سانفرانسیسکو نشست خبری برگزار کنند که در آن تیم محصول در مورد نحوه ی کار کردن الگوریتم اینستاگرام توضیح بدهند.

مخصوصا مدیر محصول Julian Gutman در مورد جزئیات سیگنال‌های رتبه بندی و اینکه چطور تصمیم میگیرد فید هر کاربر را مرتب کند توضیح داد.

 

۳ سیگنال برتر رتبه بندی اینستاگرام

 

۱. ارتباطات

الگوریتم اینستاگرام محتوای اکانت هایی را که کاربر با آن ها زیاد سر و کار داشته باشد در اولویت قرار می دهد .

اگر یک شخص بیشتر اوقات بر روی پست های شما کامنت می گذارد، و یا دریافت نوتیفیکیشن از اکانت شما را فعال کرده باشد، یا به یکدیگر پیام مستقیم (Direct Message) بدهید، یا یکدیگر را در پست های خود تگ کنید، الگوریتم اینستاگرام تصمیم می گیرد که شما ۲ فرد نزدیک به هم هستید.

بنابر گفته‌ی اینستاگرام، با این روش کاربران می توانند نزدیک به ۹۰٪ تصاویر “دوستان و آشنایان” خود را ببینند. قبلا زمانی که فید اینستاگرام به صورت پست های قدیمی – ابتدا مرتب می شد، اینستاگرام تخمین زده بود که کاربران حدود ۵۰ درصد این پست های مهم و ۷۰ درصد تمامی پست ها را از دست می دادند.

 

۲. علاقه مندی

این الگوریتم همچنین با توجه به رفتار قبلی کاربران پیش بینی می کند چه پست های برای آن ها مهم است. این شامل استفاده از بینش ماشینی (نام دیگر شناخت تصویر- image recognition)، تکنولوژی ارزیابی محتوای تصویر هم می شود.

این شبیه الگوریتم های فیسبوک و یوتیوب برای فیلتر کردن محتوا برای کاربران است. بنابراین کاربرانی که هنرهای لاتین را دوست دارند احتمال بیشتری وجود دارد هنرهای لاتین را در ابتدای فید اینستاگرام خود ببینند. کاربرانی که بچه ی حیوانات را دوست دارند احتمال بیشتری وجود دارد تصاویر بچه های حیوانات را در بالای فید اینستاگرام خود مشاهده کنند.

 

۳. تازگی پست ها

با توجه به این بیانیه در مارچ ۲۰۱۸، الگوریتم اینستاگرام، به کاربران پست های جدیدتر را نشان می دهد. احتمالا این در جواب کمپین های بی وقفه در جواب پست های قدیمی – ابتدا صفحه ی هوم (reverse chronological) بوده است.

برای برند ها سیگنال تازگی پست ها به معنی توجه به رفتار مخاطبان است، و پست گذاشتن در زمانی که مخاطبان برند ها آنلاین هستند کلید موفقیت آنها خواهد بود.

 

برخی دیگر از فاکتورهای الگوریتم اینستاگرام

اینستاگرام همچنین به برخی فاکتورهای دیگری که در مرتب سازی پست های کاربران تاثیر دارد اشاره کرده است.

 

فرکانس استفاده

این فاکتور به دفعات باز کردن اپلیکیشن توسط کاربر بستگی دارد. الگوریتم سعی می کند که بهترین و محبوب ترین پست هایی را که بعد از آخرین بازدید کاربر منتشر شده است به وی نشان دهد.

 

تعداد دنبال کنندگان

اگر یک کاربر تعداد زیادی اکانت را دنبال کرده باشد، احتمالا از یک اکانت خاص تعداد پست کمتری خواهد دید، حتی اگر آن اکانت بسیار قوی باشد. از طرفی دیگر، اگر تعداد اکانت کمتری را دنبال کنند، این احتمال وجود دارد تعداد پست بیشتری از هر اکانت را مشاهده کند.

 

استفاده از اینستاگرام (زمان هر سشن)

یک کاربری که ۴۵ دقیقه در اینستاگرام زمان می گذارد نسبت به کاربری که ۵ دقیقه در اینستاگرام است، پست های بیشتری را در گشت و گذار خود می بیند.

 

۵ راز الگوریتم های اینستاگرام

 

1. الگوریتم پست های قدیمی- ابتدا برنخواهد گشت

کاربران همچنان به کمپین های خود ادامه می دهند و خبرنگاران نیز همچنان سوال خواهند پرسید اما اینستاگرام (حداقل تا زمان انتشار این مقاله) محکم سر حرف خود ایستاده است.

 

۲. shadowban وجود ندارد

شایعات در مورد چیزی که بهش گفته میشه “shadowban” چندین سال است که در بلاگ ها درمورد آن صحبت می شود. بنابر گفته ی اینستاگرام، چنین الگوریتمی وجود ندارد. الگوریتم اینستاگرام قادر نیست تا محتوایتان را بدون گفتن به شما، مخفی کند.

گفته میشود که کاهش ناگهانی تعامل مخاطبان احتمالا به خاطر اذیت شدنشان توسط محتوای اسپم است.

 

۳. محدودیت نمایش پست ها هم اخبار غلط است

اخیرا در ژانویه ۲۰۱۹، اینستاگرام در توئیتر برخی از حقایق را بازگو کرد.

 

 

 

محدودیت اینستاگرام-الگوریتم اینستاگرام

محدودیت اینستاگرام-الگوریتم اینستاگرام

این مورد هم مانند shadowban است. کاربرانی که فکر می کنند فعالیت هایشان کمی از خط قرمزهای اینستاگرام گذشته است، خیالاتی به سرشان زده است که الگوریتم اینستاگرام آن ها را تحت تاثیر قرار داده است.

البته به یاد داشته باشید، اگر نمایش شما به یک باره تغییر کرده است، بهتر است راجع به فاکتورهایی که ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهند جستجو کنید.

 

۴. استفاده از استوری و یا پخش زنده باعث نمی شود که الگوریتم اینستاگرام شما را بیشتر دوست داشته باشد

بنابر گفته ی اینستاگرام، صفحه هوم اینستاگرام از جایی تاثیری نمی گیرد. الگوریتم فید اینستاگرام به دفعات استفاده ی کاربر از ابزارهای دیگر اینستاگرام توجهی نکرده و آن ها را در مرتب کردن فید تاثیر نمی دهد.

اما اگر برند شما از استوری ها و پخش زنده اینستاگرام استفاده کند، دنبال کنندگان و نرخ تعامل بیشتری خواهید داشت. پس پیشنهاد می کنیم از این ابزارها در برنامه تجاری اینستاگرامتان بهره ببرید.

 

کاربران تایید شده و اکانت‌های تجاری رفتار ویژه و متفاوتی دریافت نمی‌کنند

اگر اینطور به نظر نمی رسد، دلیلش یکی از وظایف الگورتیم در مرتب کردن محتوا برا اساس محبوبیت آن است. هیچ نوعی از اکانت ها پکیج آسان سازی شروع کار دریافت نمی کند: کاربران تصمیم می گیرند که چه چیزی لازم دارند و الگوریتم آن را به کاربران می رساند.

 

۷ نکته برای بهره گیری از الگوریتم های اینستاگرام برای خودتان

 

۱. بیشتر پست منتشر کنید

اگر فکر می کنید تیم شما توانایی افزایش تعداد و کیفیت پست ها را دارد، حتما این کار را انجام دهید. قبلا ارسال بیش از یک پست کمی خطرناک به نظر می رسید به همین خاطر کسی برند بودن در اینستاگرام را دوست نداشت. ولی از زمانی که الگوریتم اینستاگرام تصاویر را تقسیم می کند تا در آنچه کاربران می بینند تفاوت ایجاد کند، کاربران ممکن است حتی از اضافه شدن تصاویر آگاه نشوند. و اگر تصاویر خوبی منتشر کنید احتمال دارد آن را لایک کنند. استفاده از یک ابزار زمانبندی انتشار پست اینستاگرام برای مدیریت تقویم محتوای اینستاگرامتان، به شما کمک می کند افزایش تعداد پست را خیلی ساده تر انجام دهید.

 

۲. ویدئو منتشر کنید

بنابر گفته ی اینستاگرام، الگوریتم اینستاگرام ویدئوها را اولویت بندی نمی کند مگر این که مخاطبان خودشان این کار را انجام دهند.

ولی از نظر آماری، بیشتر افراد تا انتهای ویدئو را تماشا نمی کنند. (استفاده از ویدئو در اینستاگرام هر ساله ۸۰ درصد افزایش می یابد). که این موضوع الگوریتم را برای پیدا کردن ویدئوهای دیگر برای کاربران فعال نگه می دارد.

ارسال ویدئو — چه به صورت زنده، استوری و یا در IGTV — زمانی که کاربران برای مشاهده هر پست سپری می کنند را افزایش می دهد که می تواند سبب افزایش نرخ تعامل کاربر شود.

 

۳. در زمان‌هایی که مخاطبانتان آنلاین هستند، پست کنید

الگوریتم پست های قدیمی – ابتدا برنمی گردد، ولی به دلیل این که الگوریتم کنونی اینستاگرام به پست های اخیر علاقه مند است، برند ها باید به زمانی که کاربرانشان آنلاین هستند، توجه کنند.

 

 

 

الگوریتم های اینستاگرام- زمان آنلاین بودن فالورها

الگوریتم های اینستاگرام- زمان آنلاین بودن فالورها

۴. خوش برخورد باشید

الگوریتم اینستاگرام پست شما را برای افرادی که با آن ها در ارتباط بوده اید ترویج می کند. پس ارتباطات قوی و معتبری ایجاد کنید.

کپشن های گیرا و جذاب بنویسید. با افراد در کامنت ها چت کنید و از آن ها سوال بپرسید. پست های دیگران را لایک کرده و برایشان کامنت بگذارید. ساده اما موثر.

 

۵. از هشتگ ها به طور مناسب استفاده کنید

هدف هشتگ این است که پست شما را برای افرادی که الزاما شما رو دنبال نکرده اند اما به حوزه تجربه و تخصص شما علاقه مند هستند قابل دسترس کند.

استفاده نادرست از هشتگ ها باعث می شود برند شما مستعصل و ضعیف به نظر برسد(حتی اگر در زیر خط پنهانشان کنید). از هشتگ ها به طور مناسب استفاده کنید. مثل یک کتابدار که از آن استفاده می کند: ابتدا موضوع پست خود را مشخص کنید. سپس اطلاعات را برای مخاطبان خود سازماندهی و مرتب کنید.

 

۶. برای شروع سریع، مسابقه برگزار کنید

یکی از سریع ترین راه های افزایش نرخ تعامل که با الگوریتم اینستاگرام مشکلی ندارد، ایجاد یک مسابقه در اینستاگرام است.

برای راه اندازی یک مسابقه باید آماده باشید. و اگر می خواهید که با این مسابقه برندتان را بسازید و خرابش نکنید، باید خیلی خوب به آن فکر کرده باشید.

یک هدیه ی ساده می تواند محصول یا خدمات شما را در ذهن مخاطبانتان جای دهد، مخاطبانتان را افزایش دهد، و نرخ تعامل شما را تا جایی افزایش دهد تا حساسیت های الگوریتم اینستاگرام از روی آن برداشته شود.

 

۷. از کاربران بخواهید نوتیفیکیشنشان را روشن کنند

اگر این مورد درست انجام شود (با یک یادآوری ساده)، یک راه برای اعلام اهمیت برند شما در حوزه ی خودتان، به الگوریتم های اینستاگرام است. افرادی که نوتیفیکیشن پست های شما را روشن کرده باشند، علاوه بر تعامل بیشتر با شما، پست های بیشتری از شما نیز خواهند دید.

 

۸. پست های شگفت انگیز ایجاد کنید

اینستاگرام بارها و بارها گفته است که تنها راه بالا بردن رتبه ی محتوای شما، تولید محتوای خوب است.

 

پس اگر خدمات — و تعامل با پیج — شما پیشرفتی نداشته، زمان آن رسیده که راه دیگری را امتحان کنید. شاید یک عکاس حرفه ای استخدام کنید، و ببینید چه نکاتی می توانید یاد بگیرید؟ و یا چند ابزار جدید دانلود کنید و یاد بگیرید چطور یک عکس را مثل یک حرفه ای ویرایش کنید.

منبع :
https://blog.hootsuite.com/instagram-algorithm/

 

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

بدون نظر