11 قانون برای انتخاب نام فروشگاه آنلاین

چهارشنبه 11 دسامبر 2019
انتخاب نام فروشگاه آنلاین

11 قانون برای انتخاب نام فروشگاه آنلاین

انتخاب نام برای یک فروشگاه محلی اهمیت زیادی دارد، اما این موضوع برای فروشگاه اینترنتی از اهمیت بالاتری برخوردار است، زیرا یک فروشگاه اینترنتی در معرض دید افراد زیادی قرار دارد و تنها یه یک شهر محدود نمی‌شود. برای انتخاب نام فروشگاه آنلاین قوانینی وجود دارند که رعایت کردن آن‌ها ضروری است.
اسم کسب و کار آنلاین به تنهایی می‌تواند اطلاعات زیادی به مشتری دهد؛ بنابراین بهتر است در این کار عجله نکرده و دقت کافی را به خرج دهید. یادتان باشد که یک انتخاب اشتباه ممکن است تا همیشه همراه شما باشد و عوض کردن اسم فروشگاه پس از معروف شدن آن نیز انتخاب چندان خوبی نیست؛ پس چه بهتر که از ابتدا دقت لازم را به‌خرج دهید.

در ساخت فروشگاه آنلاین نکات بسیاری در موفقیت آن فروشگاه تاثیر گذار است و توجه به این نکات ریز موفقیت تان را تضمین می کند . پیشنهاد می کنم به هیچ وجه اهمیت انتخاب نام را در موفقیت فروشگاه تان دست کم نگیرید.

در ادامه برخی از قوانین مهم برای انتخاب نام فروشگاه آنلاین را ذکر می‌کنیم. با ما همراه باشید.

11 قانون برای انتخاب نام فروشگاه آنلاین

1. نامی کوتاه و ساده انتخاب کنید

با انتخاب یک نام ساده و کوتاه به مشتریانتان این امکان را می‌دهید که به راحتی نام فروشگاه شما را به خاطر سپرده و در زمان نیاز به یاد بیاورند. اسم ساده و کوتاه خیلی زود در میان مردم جا می‌افتد و افراد به راحتی آن را از یاد نخواهند برد. برای انتخاب اسم کسب و کار آنلاین به صورت ساده می‌توانید نکات زیر را در نظر داشته باشید:
• نام‌های کوچک را با یکدیگر ترکیب کنید.
• کلمه‌ای جدید تولید کنید. برای این کار می‌توانید کلمه‌ای واقعی را دچار تغییر و تحول کنید.

2. انتخاب نام فروشگاه آنلاین: منحصر به‌ فرد باشید

امروزه در کسب و کارهای مختلف نام‌های منحصر به فرد خیلی زیاد پیدا می‌شوند. اما اسم جدید نباید به‌قدری عجیب باشد که به خاطر سپردن آن دشوار بوده و افراد مجبور به صرف زمان زیاد برای به یاد آوردن نام فروشگاه شما باشند. با این حال اگر بتوانید به یک اسم منحصر به فرد و جذاب دست پیدا کنید، نام برند شما بیشتر در میان مردم می‌درخشد.

 

انتخاب اسم فروشگاه آنلاین

انتخاب اسم فروشگاه آنلاین

3. اسم کسب و کار آنلاین: اسامی تصویری جذاب

انتخاب نامی که موجب تصویرسازی در ذهن مخاطبان شود، بسیار جذاب است. برای مثال می‌توانید سرزمین موج‌های آبی را تصور کنید! با ذکر این نام افراد به یاد مکانی خروشان و پر از هیجان می‌افتند و این امر می‌تواند در جذب شدن آن‌ها به این مکان کمک کند. شما هم می‌توانید از این قانون استفاده کرده و نامی را انتخاب کنید که تداعی‌کننده خاطره‌ای جذاب یا هیجان باشد.

4. نامی مرتبط با محصول انتخاب کنید

در انتخاب نام فروشگاه آنلاین حتما حواستان باشد که تا جای ممکن نامی را انتخاب کنید که با محصولاتتان هماهنگ باشد. به ویژه زمانی که می خواهید برای فروشگاه تان یک وب سایت راه اندازی کنید، گوگل به معنی نام دامنه‌ها توجه کرده و این موضوع می‌تواند روی رنک دهی موثر باشد. به علاوه مشتریان تنها با شنیدن نام فروشگاه شما، می‌دانند که باید به دنبال چه باشند.
ذکر این نکته ضروری است که اگر قصد داشتن یک فروشگاه انلاین برای فروش مانتو را دارید، انتخاب نامی مانند «مزون مانتو» اصلا انتخاب خوبی نیست! با انتخاب این نام هرگز نمی‌توانید بین رقیبان به جایگاه ویژه‌ای رسیده و یا نامی ماندگار بین مشتریان داشته باشید.

5. انتخاب نام فروشگاه آنلاین: مطمئن شوید دامین در دسترس است

پس از انتخاب اسم کسب و کار آنلاین باید مطمئن شوید که دامین مورد نظر در دسترس است. بسیاری از افراد دامین com را انتخاب می‌کنند اما گزینه‌های زیادی وجود دارند که می‌‌توانید امتحان کنید. هرچند اگر در نهایت دامنه موردنظر در دسترس نبود می‌توانید تغییرات کوچکی در نام فروشگاه آنلاین خود ایجاد کرده و دوباره امتحان کنید.

6. یک کپی از رقیب خود نباشید

بسیاری از افراد هنگام شروع یک کسب و کار جدید نامی را انتخاب می‌کنند که با نام غول آن کسب و کار شباهت زیادی دارد. در حالی که این کار به شدت اشتباه بوده و در بهترین حالت شما یک گزینه درجه‌دو خواهید بود. یادتان باشد که رقبا بیشتر از شما تجربه دارند و انتخاب نام مشابه با آن‌ها موجب ایجاد سردرگمی در مشتریان خواهد شد. بنابراین پس از انتخاب نام فروشگاه آنلاین مطمئن شوید که هیچ شباهتی با نام رقبا نخواهید داشت.

7. نامی متناسب با شبکه‌های اجتماعی انتخاب کنید

بازاریابی در شبکه های اجتماعی به رشد کسب و کار شما بسیار کمک خواهد کرد، پس از همین حالا باید فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی در نظر داشته باشید. بنابراین انتخاب اسم کسب و کار آنلاین شما باید به‌گونه‌ای باشد که مناسب حضور در شبکه‌های اجتماعی نیز باشد. که بتوانید همان نام را هم بر روی نام فروشگاه آنلاین تان قرار دهید و هم در شبکه های اجتماعی با همان نام حضور پیدا کنید.

8. انتخاب اسم کسب و کار آنلاین: نام خودتان را فراموش کنید!

یکی از کارهایی که اغلب افراد انجام می‌دهند، انتخاب نام خود به عنوان نام فروشگاهشان است. برای مثال: سوپرمارکت احمد، مزون پرنیان و… . باید بدانید که نام شما هیچ پیشرفتی برای کسب و کار شما به همراه نخواهد داشت و حتی در صورت وجود نامی مشابه می‌تواند برای شما مشکل‌آفرین نیز باشد؛ مشتریان از کجا باید بدانند که شما کدام مزون پرنیان هستید؟!
اما اگر اصرار دارید نام خود را در کسب و کارتان استفاده کنید، سعی کنید این کار را با خلاقیت و تا جای ممکن نامحسوس انجام دهید.

9. نامی را انتخاب کنید که مقیاس‌پذیر باشد

برای انتخاب نام فروشگاه آنلاین باید به‌گونه‌ای عمل کنید که در صورت بزرگ شدن مقایس کاری‌تان با مشکل مواجه نشوید. برای مثال اگر قصد فروش کتاب به صورت آنلاین را دارید، انتخاب نامی مانند «کتاب‌سرا» چندان مناسب نیست. زیرا در این صورت اگر قصد داشتید فروش لوازم تحریر را آغاز کنید، نام فروشگاه ارتباط کمتری با کسب و کار شما خواهد داشت. این موضوع اهمیت زیادی دارد و اگر کمی فکر کنید نمونه‌های مشابه را پیدا خواهید کرد.

10. نام منتخب خود را به دیگران بگویید

 

معرفی اسم برندتان

معرفی اسم برندتان

سعی کنید پس از انتخاب نام فروشگاه آنلاین، آن را به چند دوست صادق اعلام کرده و نظر آن‌ها را نیز جویا شوید. به این ترتیب می‌توانید تا حد زیادی از اینکه نام فروشگاه شما چه تاثیری را در افراد ایجاد می‌کند مطمئن شوید.
همچنین توجه داشته باشید که آیا افراد می‌توانند نام فروشگاه آنلاین شما را به‌درستی تلفظ کنند یا خیر. بسیاری از شرکت‌ها تصمیم می‌‌گیرند نامی را انتخاب کنند که تلفظ آن سخت بوده تا با این کار تمایز خود را با سایر شرکت‌ها نشان دهند. اما مشاوران حرفه‌ای کسب و کار عقیده دارند نوشتن و تلفظ نام یک برند باید به‌سادگی انجام شود. در غیر این‌صورت همیشه مجبور خواهید بود که نام فروشگاهتان را چندین بار برای بقیه تکرار کنید.

11. انتخاب اسم کسب و کار آنلاین: دور نام‌های مخفف را خط بکشید

شاید فکر کنید انتخاب نامی مخفف خیلی مفید است زیرا با یک تیر دو نشان زده‌اید؛ هم نامی کوتاه انتخاب کرده و هم کلمات لازم را به‌کار برده‌اید. مثال بارز انتخاب نام مخفف IBM است. اما باید توجه داشته باشید که کمی بعید است همه به موفقیت این شرکت دست یابند و شما با انتخاب نام مخفف مجبور به صرف زمان و هزینه زیادی برای یاد دادن معنی آن به مشتریان خواهید شد.
نتیجه گیری
احتمالا شما هم با ما هم‌عقیده‌اید که انتخاب نام فروشگاه آنلاین اهمیت زیادی دارید و باید زمانی را برای فکر کردن به آن در نظر بگیرید. انتخاب نامی صحیح برای کسب و کار آنلاینتان می‌تواند شما را تا رسیدن به موفقیت همراهی کرده و تا جایی پیش برود که نام شما برای همیشه سر زبان‌ها باشد. قطعا نمی‌خواهید نامی که از روی بی‌فکری انتخاب کرده‌اید تا همیشه همراه فروشگاه اینترنتی شما باشد؛ بنابراین کمی بیشتر فکر کنید.
اما بالاخره باید چیزی را انتخاب کرده و کار خود را آغاز کنید؛ پس سعی کنید بیشتر از حد نیاز هم درگیر این موضوع نشده و بلافاصله پس از رسیدن به نام دلخواه، کارتان را شروع کنید.

منبع: https://www.fatbit.com/fab/things-to-consider-before-you-pick-a-name-for-your-online-business/

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

۱ نظر
  • فریبا
    پاسخ
    نوشته شده در11:17 ق.ظ, 22 فوریه 2020

    جالب بود مرسی