چگونه در بازار، به روز باشید

دروناَپ > blog  > چگونه در بازار، به روز باشید

چگونه در بازار، به روز باشید

همگام بودن با گرایش های بازار (Market trends) کار ساده ای نیست. اما با این وجود، آگاهی از تغییرات همیشگی صنعت بسیار مهم است. برای داشتن برتری نسبت به رقبا، شما باید توانایی برنامه ریزی کسب و کار آنلاین خود را داشته باشید.

تحلیل گرایش‌های بازار آنقدر ها هم که به نظر می رسد، ترسناک نیست. در واقع یک مقایسه طولانی بین اطلاعات جمع آوری شده از صنعت و کسب و کارتان است، که به گونه ای طراحی شده که نتایج و گرایش های ثابتی که می‌تواند به برنامه ریزی کسب و کار آنلاین شما کمک کند را شناسایی کند و آن را با کسب و کار شما وفق دهد.

اینفلوئنسرها و نشریه های صنعتتان را دنبال کنید

به عنوان یک کارآفرین پر مشغله، به ندرت پیش می‌آید که زمان آزاد داشته باشید! ما همیشه زمان و فضای مناسبی در اختیار نداریم تا هر مقاله جدید و جالبی که در مورد صنعتمان منتشر می‌شود را مطالعه کنیم، پس چطور می‌توانیم پیگیر توسعه های صنعت باشیم؟ شبکه های اجتماعی یک ابزار قدرتمند برای دنبال کردن اینفلوئنسرهای صنعتتان است که باعث می‌شود در جریان اخبار و گرایش های کسب و کارتان بمانید.

تحقیق ها و گزارش های به روز گرایش های صنعتتان را مثل یک اسفنج، جذب کنید.

برای درک صحیح از چشم انداز کسب و کارتان، همچنین مشخص کردن مسیری که در پیش رو دارید، نیاز است تا با گزارش هایی از صنعت که به راحتی در اختیارتان است، به روز باشید.

از ابزارهای دیجیتال و تحلیلی برای ارزیابی رفتارهای صنعتتان بهره گیرید

اگر در حوزه اعداد کمی حرفه ای باشید، ابزارها و سیستم های تحلیلی بسیار زیاد وجود دارد که عاشق آنها خواهید شد. این ابزارها وظایف سخت آنالیز داده ها را بر عهده می‌گیرند و به شما این امکان را می‌دهند تا تصویر بزرگتر و بهتری از کسب و کارتان را متوجه شوید.

ابزارهای آنالیز دیجیتال به شما کمک می‌کنند تا گرایش های رو به رشدی که توسط کاربران جستجو می‌شوند را بیابید. برای مثلا Google Trends یک دید کلی طولانی مدت در مورد گرایش های گوشه ای صنعت ‌می‌دهد در حالی که Keyword Planner گوگل به شما اجازه جستجوی کلمات کلیدی محبوب که مخاطب هدف شما جستجو کرده اند همچنین هزینه هر کلیک را نمایش می‌دهد که می‌توان از این اطلاعات برای تهیه کمپین های تبلیغاتی دیجیتال استفاده کرد. این ابزار ها به برنامه ریزی کسب و کار آنلاین شما بسیار کمک خواهند کرد.

با مخاطبانتان ارتباط داشته باشید

شنیدن حرف های کاربران، هزینه بر است. هیچی نباشه این کاربران هستند که باعث رونق کسب و کار می‌شوند. از گفتگو با آن‌ها نترسید و اطلاعات بیشتری در مورد نیازهای آن‌ها کسب کنید تا بتوانید راه هایی برای رفع نیازهایشان به دست بیاورید.

نظرسنجی های کمیتی از پایگاه مشتریان و یا بازار هدف شما می تواند اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما بگزارد تا بر اساس آن‌ ها تغییرات لازم را برای برطرف کردن نیازهایشان انجام دهید.

بر رقبایتان نظارت کنید

بیشتر کسب و کار های موفق، به دنبال جمعیت حرکت نمی‌کنند، آن ها جای پای خود را با نوآوری کردن محکم می‌کنند. با این وجود مشاهده فعالیت های رقبا می‌تواند به شما یک تصویر خوب از موقعیت آن ها در بازار بدهد و این که آیا آن ها با گرایش های جدید بازار فعالیت می کنند یا نه. نیازی نیست هزینه هنگفتی برای آنالیز رقبا انجام دهید. بازبینی وبسایت آن ها، نظرات مشتریانشان و شبکه های اجتماعیشان، امکان این وجود دارد که در مقایسه با رقبا در چه وضعیتی قرار دارید.

منبع: https://www.bl.uk/business-and-ip-centre/articles/how-to-identify-market-trends-for-long-term-business-planning

 

 

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

بدون نظر