در مورد همکاری در فروش بیشتر بدانید

دروناَپ > مقالات  > در مورد همکاری در فروش بیشتر بدانید

در مورد همکاری در فروش بیشتر بدانید

همکاری در فروش چیست؟

همکاری در فروش یک تکنیک فروش آنلاین است که به صاحب یک کالا اجازه می‌دهد فروش خود را با کمک اشخاص دیگر – همکاران فروش – افزایش دهد. همکاران فروش با توصیه محصول به دیگران، از خرید آن ها کمیسیون دریافت می کنند.

هزینه ای که مشتری بابت خرید محصول و یا خدمات از طریق همکاری در فروش می‌پردازد با هزینه ی خرید مستقیم تفاوتی ندارد.

در حالی که صاحبان کالا به خاطر کمیسیونی که باید بپردازند سود کمتری به دست می آورند، اما آن ها خریداران جدیدی را پیدا کرده اند که احتمالا خودشان نمی توانستند آن ها را بیابند.

درآمد همکاری در فروش می تواند کمیسیون اولین خرید باشد و یا این که می تواند درآمد های دوره ای از هر بار پرداخت مشتری، مثل فروش و یا حق عضویت باشد.

چطور همکاری در فروش را آغاز کنید؟

بازاریابان همکاری در فروش را می توانند از چند طریق آغاز کنند:

  • ثبت نام برای همکاری در فروش در سایت های خرده فروشی
  • پرس و جو از مشتریان کنونی در مورد محصولات و خدمات مورد علاقه اشان سپس تماس با تامین کنندگان آن محصول و یا خدمت و درخواست همکاری در فروش. برای مثال یک مشاوره ی کسب و کار می تواند به یک همکاری در فروش در سیستم مدیریت ایمیل و یا خدمات توزیع، تبدیل شود.
  • جستجوی محصولاتی که با سایت بازاریاب مرتبط است و همچنین برای مخاطبان هدف نیز جذاب است. شما می توانید لینک همکاری در فروش این سایت ها را در سایت خود قرار دهید.
  • به دنبال برنامه های همکاری در فروش در سایت هایی مثل Commission Junction ،Clickbank و ShareASale

همکاری در فروش چگونه کار می کند؟

بعد از تایید عضویت در سیستم همکاری در فروش، بازاریاب ها یک URL اختصاصی دریافت می کنند که لینک مختص به همان بازاریاب است. سپس آن لینک را برای اعضای خبرنامه ی ایمیلی خود، کاربران سایت و یا شبکه های اجتماعی از طریق تبلیغات و یا متن، ارسال می کنند. وقتی کسی روی آن لینک کلیک کند، نرم افزار همکاری در فروش آن کلیک و همچنین خرید های مرتبط با آن کلیک را در حساب کاربری همکار فروش ذخیره می کند. وقتی کمیسیون ها به مقدار تعیین شده برسد سود همکار واریز خواهد شد.

نکات تکمیلی

یکی از نکات مهم در همکاری در فروش این است که زمانی این همکاری را مطرح کنید که یک لینک همکاری در فروش داشته باشید.

همکاری در فروش زمانی بیشترین بازده را دارد که محصولات شما مورد علاقه ی مخاطبانتان باشد. علاوه بر آن، خیلی از همکاران فروش موفق، توصیه می کنند که محصولاتی را انتخاب کنید که با آن ها آشنا هستید. این آشنایی با محصول، خدمات و یا برنامه ها باعث می شود بین همکار فروش و کاربر نهایی اطمینان ایجاد شود.

منبع:
https://www.shopify.com/encyclopedia/affiliate-marketing

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت