۱۱ نکته برای شروع برند سازی در اینستاگرام

دروناَپ > مقالات  > ۱۱ نکته برای شروع برند سازی در اینستاگرام
برند سازی در اینستاگرام

۱۱ نکته برای شروع برند سازی در اینستاگرام

برند سازی در اینستاگرام به نظر کار بسیار سختی می آید. خیلی از برندها را در اینستاگرام دیده ایم که پروفایل خود را شبیه به یک خانه ی متروکه کرده اند. معمولا با یک پیج با ۱۵ عکس، ۱۵۰ دنبال کننده و بدون هیچ آپدیتی در چند ماه گذشته مواجه خواهید شد.

اگر شما این مقاله را می خوانید و می دانید که در این دسته از برند ها هستید – مشکلی نیست – ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. ادغام اینستاگرام با استراتژی های برندینگ و بازاریابی در اینستاگرام برای هر کسب و کاری که بخواهد گسترش یابد، ضروری است.

ولی برندینگ اینستاگرام کار راحتی نیست. جلب اعتماد، تعامل و توجه کاربران اینستاگرام هم به سادگی امکانپذیر نیست. در حقیقت، سایت eMarketer این حقیقت را کشف کرده است که کمتر از ۵۰٪ از برند ها در اینستاگرام فعالیت مفید دارند.


مزایای برندینگ در اینستاگرام

با دارا بودن بیش از نیم میلیارد کاربر، فرصت بسیار زیادی برای دیده شدن وجود دارد. Pew Research در تحقیقات خود یافته است که ۳۵٪ از کاربران اینستاگرام در سال ۲۰۱۵ روزی چند مرتبه آن را چک کرده اند. و تقریبا ۶۰٪ از کاربران اعتراف کرده اند که روزانه حداقل یک مرتبه به اینستاگرام سر زده اند.

به این موضوع فکر کنید که برای نشان دادن تبلیغتان برای این مقدار نمایش چقدر باید هزینه کنید؟ با وجود این که شما ۶۰٪ از کاربران اینستاگرام را در اکانتتان ندارید، این شانس را دارید که با این افراد ارتباط برقرار کنید و برند خود را تبلیغ کنید.

شما اعتماد میسازید

زمانی که استراتژی برندسازی در اینستاگرام خود را اجرا کنید، مقدار بسیار زیادی از اعتماد فالوورهایتان را به دست می آورید. اطلاعات دیگری از eMarketer نشاند می دهد که ۳۵٪ از کاربران شبکه های اجتماعی به برند ها اعتماد کرده و تحت تاثیر خرده فروشان قرار می گیرند.

در حالی که این عدد به نظر کم می رسد، تاثیر قرار دادن یک سوم از فالوور های اینستاگرامتان در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام می تواند نتیجه بسیار خوبی داشته باشد. اینستاگرام بهترین جا برای به نمایش گذاشتن برند شما، خلاقیت و جنبه های بصری کالاهای شما است.

با استفاده از تصاویر و ویدئوهای جذاب، زیبایی محصولاتتان را نمایش می دهید. حتی کسب و کارهایی که خودشان را بدون “تصاویر جذاب” در نظر می گیرند می توانند از تصاویری برای نمایش کسب و کار خود استفاده کنند.

برای مثال شرکت بسته بندی 3M یک روش جالب برای تولید تصاویر جالب پیش گرفته است. این برخلاف قانون “محتوای خسته کننده” که از “صنعت خسته کننده” می آید می باشد. به جای آن، 3M محتوای خود را روزانه منتشر می کند و نزدیک به ۲۰۰ engagement (مانند لایک، کامنت و بازدید یا اشتراک گذاری) دریافت می کند.

ترافیک واقعی برای سایتتان ایجاد می کنید

اگرچه اینستاگرام فقط اجازه می دهد یک لینک در بیو خود قرار دهید، اما همین پل ارتباطی با سایت ارزش بسیاری دارد. لینک بیو شما باید به طور منظم به روز شود مخصوصا زمانی که میخواهید کاربر را به یک صفحه فرود خاص هدایت کنید.

برای محتوایتان نیز، ایجاد عبارات call-to-action مناسب و فکر شده در کپشن اینستاگرام، میتواند تفاوت زیادی ایجاد کند. از لحنی که فقط برای فروش و تحمیلی باشد استفاده نکنید.

از تحلیل های ارزشمند اینستاگرامتان استفاده کنید

با استفاده از بعضی از ویژگی های اینستاگرام، شما می توانید تعداد کلیک روی لینک بیو خود را ببینید. گزارش های خوب دیگری نیز وجود دارد که می تواند با ارتقا اکانت اینستاگرامتان به اکانت تجاری آن ها را ببینید. اما نمی توان همه ی گزارش ها را یکجا کنار یکدیگر مشاهد کرد.

وبسایت های زیادی هستند که با اتصال به اکانت اینستاگرامتان، گزارش های خوبی به شما می دهد. وبسایت هایی مانند sproutsocial.com و hootsuite.com را حتما مشاهده کنید.

این ۱۱ روش برای بهبود برندینگ در اینستاگرام به شما کمک می کند:

۱. روی افزایش فالوور واقعی تمرکز کنید

براساس یک تحقیق که توسط تحلیلگران ایتالیایی انجام شده است، اطلاعات به دست آمده نشان داده است که حدود ۸٪ از اکانت های اینستاگرام مانند اسپم رفتار می کنند. علاوه بر آن، بعد از بررسی اطلاعات مربوط به بیش از ۱۰.۲ میلیون اکانت اینستاگرام، تقریبا ۳۰٪ از آنها کاملا غی فعال بوده و یا روزی یک بار پستی را منتشر می کنند.

این به این معنی است که افزایش اکانت های فیک اینستاگرام می تواند به تلاش های شما برای جذب کاربر واقعی صدمه بزند. مثلا به نظر شما این اکانت واقعی است یا فیک: Istafollower_86@

اما نگذارید این اکانت های غیر فعال و اسپمی اینستاگرام شما را از پیدا کردن فالوور های واقعی بازدارد. باید روی گرفتن فالوورهای واقعی که به کار شما علاقه دارند تمرکز کنید.

فالوورها را صرفا جهت افزایش فالورر دنبال نکنید، باید روی ارتباطتان با آن ها در کامنت ها و پست ها و همچنین محتوای تولید شده توسط کاربران کار کنید.

مخاطبانتان را فریب ندهید

با داشتن فالوورهایی که در پست های شما کامنت میگذارند، و یا آن ها را لایک کرده و به اشتراک می گذراند، شما یک ROI با ارزش در شبکه های اجتماعی دارید. در مقابل یک اکانت با ۱۰۰ هزار فالوور و بدون هیچ تعاملی با پست ها نشان می دهد که فالوور های فیک جذب کرده اید. این می تواند نشانی از فریبکاری باشد و به برند شما آسیب برساند.

۲. تمرکزتان را روی محتوای جذاب بگذارید

محتوای جذاب و چشمگیر مناسب اینستاگرام است. این شبکه ی اجتماعی تماما از تصاویر جذاب و نوشته های معروف و جالب پر شده است. به عنوان یک برند، شانس این را دارید که واقعا با کاربرانتان در ارتباط باشید. در یک گزارش آمده است که ارتباطات با برند در اینستاگرام ۱۰ برابر بیشتر از فیسبوک و ۸۴ برابر بیشتر از توئیتر است.

از تکنیک های ساده ی عکاسی استفاده کنید

تصاویر به راحتی کاربران را درگیر می کنند. و زمانی هم که تصاویر عالی باشند، کاربران تعامل بیشتری با آن خواهند داشت. اگر عکاس حرفه ای هستید که مشکلی وجود ندارد. اما اگر اینطور نیست باید بعضی از تکنیک های ساده ی عکاسی را برای بهتر کردن تصاویرتان یاد بگیرید:

نور بهترین دوست شماست: یکی از چالش برانگیزترین قسمت های عکاسی نورپردازی آن است. سعی کنید برای عکس های اینستاگرام هر چقدر میتوانید از نور طبیعی استفاده کنید. نورهای بالای سر سایه ایجاد می کنند از آن ها استفاده نکنید. از کناره ها نور اضافه کنید و آن را افزایش دهید. تصاویر روشن بسیار جذاب هستند و تعامل بیشتری دریافت می کنند.

سوژه‌ی عکاسی‌تان را در وسط قرار دهید: چشمان شما همیشه به سمت محل مورد علاقه ی شما در مرکز جذب می شود. محصول و یا مدل عکاسیتان را در وسط قرار دهید تا تصاویر بهتری بگیرید. این موضوع کمک می کند تا جلوی تصویر را بسازید و چشم را به سمت موضوع هدایت کنید.

عکس‌تان در اینستاگرام چطور نمایش داده می شود؟: تصاویر زیبا بیشتر فضای عکس را می گیرند. اما باید به این موضوع فکر کنید که تصویر شما در اینستاگرام و فید مخاطبان چگونه نمایش داده می شود. فیلترهای اینستاگرام می توانند جلوه بصری خوبی به عکس‌هایتان بدهد.

از رنگ‌ها و شکل‌های جذاب استفاده کنید: شاید گفتن این موضوع در گفتن راحت تر باشد تا عمل به آن، اما از رنگ هایی استفاده کنید که به راحتی به چشم بیاید. آبی روشن، قرمزهای خاص، زردهای فریبنده کاری می کنند که شما از بقیه بیشتر بدرخشید. علاوه بر این‌ها برای شکل دهی به تصویرتان به دنبال شکل‌های خاص و خط های برجسته باشید. این سه مورد می تواند تفاوت های زیادی ایجاد کند.

از نرم افزارهای ویرایش تصویر استفاده کنید: اگر نمی توانید یک تیم طراحی برای ویرایش تصاویرتان استخدام کنید، می توانید از نرم افزارهایی مانند Afterlight، VSCO و یا حتی ویرایشگر خود اینستاگرام استفاده کنید. به یاد داشته باشید که در ویرایش تصاویرتان وسواس به خرج ندهید. قرار است تعامل کاربران را داشته باشید – نه این که مقام اول مسابقات عکاسی را بگیرید.

۳. محتوایی را که مخاطبانتان واقعا می‌پسندند، منتشر کنید

اکنون که متوجه شدیم که تصاویر زیبا چگونه توجه مخاطبان را جلب می کند، باید تصاویر و ویدئوهایی را منتشر کنید که مخاطبانتان واقعا دوست دارند. براساس تحقیق Sprout Social، ۸۶٪ از کاربران، برندها را در شبکه ها اجتماعی دنبال می کنند.


کاربران اینستاگرام به دنبال الهام گرفتن در مورد خدمات و یا محصولات، پیدا کردن کسب و کار مناسب، و یا حداقل برای سرگرم شدن با محتوای بصری در اینستاگرام هستند. به همین خاطر برند ها باید محتوایی را در اینستاگرام منتشر کنند که با نیاز های مخاطبانشان سازگار باشد. اما چطور از علاقه مندی های مخاطبانتان با خبر می شوید؟

در مورد کاربرانتان بیشتر تحقیق کنید

یکی از سریعترین روش های جمع آوری اطلاعت در مورد مخاطبان، سوال کردن از آنهاست. از آن‌ها بپرسید چه محتوایی می خواهند و حتما پاسخ شما را خواهند داد. اگر نمیخواهید بپرسید، می توانید از ابزارهای تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی (مثلا این ابزار سایت Sprout Social) برای دریافت گزارش هر پست استفاده کنید.

می توانید گزارش های بسیار زیاد و با ارزشی در مورد کاربران شبکه های اجتماعیتان پیدا کنید و همچنین پست هایی که تعامل بیشتری با آن ها داشته اند را ببینید. مثلا رانندگان Champion تعامل بیشتری با کاربرانشان دارند به دلیل این که آن ها را خلی خوب میشناسند و محتواهای بسیار عالی تولید می کنند.

در حقیقت متوجه می شوید وقتی این نوع محتوا را منتشر می کنند تعامل و توجه بیشتری جلب می کند. همزمان با شروع برند سازی در اینستاگرام، باید نیازهای مخاطبانتان را شناسایی کنید و برای آن محتوا تولید کنید.

۴. استایل خودتان را ایجاد کنید

برای افزایش دیده شدن در اینستاگرام از طریق برندسازی باید کمی خلاقیت به خرج دهید. به همین دلیل است که شما باید استایل خودتان را در اینستاگرام ایجاد کنید تا مخاطبان شما را بشناسند. اگر به اکانت برندهای معتبر دقت کنید یک چیز را سریعا متوجه می شوید – در محتوای آن ها یک مفهوم و یا شخصیت شفافی وجود دارد که سریعا می توانید آن را بیابید.

برای مثال اینستاگرام Anthropologie (مغازه ی پوشاک، منزل، اکسسوری و زیبایی) استایل خودش را در اینستاگرام دارد. تصاویرش وابستگی شدیدی به نور طبیعی دارد. حتی تصاویر تاریک را هم توسط نور طبیعی ایجاد کرده اند تا توجه مخاطب را جلب کنند. دریافت این تعامل بسیار بالا توسط Anthropologie در بین پیج های زیر تصادفی نیست.

اینستاگرام Harley-Davidson

یکی دیگر از برندهای خوب در اینستاگرام، Harley-Davidson است. این شرکت موتورسازی معروف از قطعات چوب و فلز و سایر موادی که از زمین سرچشمه می گیرد در ساخت موتورهایش استفاده می کند. همین موضوع سبب جلب توجه کاربران به موتورهایش و شخصیت مکانیکی آن ها می شود.

در آخر، Taco Bell در دنیای بازاریابی به خاطر حضور موفقش در شبکه های اجتماعی معروف شده است. رنگ های روشن و جذاب آن در اکثر اوقات برای مخاطبان جوان جذاب است. اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که Taco Bell در آن درخشیده است.

قبل از اینکه برندینگ در اینستاگرام را شروع کنید، خوب است اینستاگرام برخی از رقبایتان را بررسی کنید تا ببینید در این شبکه مجازی چگونه رفتار می کنند. سعی کنید لحن خاص خود را برای ارتباط با مخاطبان ایجاد کنید. به خاطر داشته باشید که اصالت کلید موفقیت است، پس برای امتحان کردن افکارتان از اکانت های دیگری استفاده کنید.

۵. یک کمپین هشتگ ایجاد کنید

هشتگ ها برند شما را برای طیف وسیعی از مخاطبان قابل جستجو می کنند. و در حالی که شما در در حال بازاریابی محصول و یا خدماتتان هستید، هشتگ ها کمک می کنند که مخاطبان در مورد شما صحبت کنند. بر اساس تحقیقات انجام شده، ۷۰٪ از هشتگ های اینستاگرام برند شده هستند.

بیشتر برند ها شاید از ۲ هشتگ در پست های خود استفاده کنند که یکی از آن ها اسم خود برند است. مثلا رستوران های زنجیره ای برگر Shake Shak از هشتگ #shakeshack در خیلی از پست هایش استفاده کرده است. از طریق این هشتگ ها، شرکت برند خود را بهبود می بخشد و مشارکت بسیار زیاد مخاطبان را جلب می کند.

استفاده از هشتگ یک روش بسیار خوب برای مشارکت دادن کاربران با تجارت شما است. و یکی از بهترین راه های برندسازی پایه ای در اینستاگرام است. برای پیگیری گزارش های هشتگ ها می توانید در سایت های مدیریت شبکه ها اجتماعی ثبت نام کنید.

۶. از لحن خیلی سنگین استفاده نکنید

رنج سنی ۱۸ تا ۲۹ سال در اینستاگرام بیشترین تعداد کاربران هستند. این گروه سنی معمولا نسبت به برندها در شبکه های اجتماعی خیلی بدبین هستند. بر اساس تحقیقی که توسط Initiative صورت گرفته است، ۳۰٪ از نسل سال ۲۰۰۰ در آمریکا (۴۰٪ در انگلستان) نسبت به روشی که بازاریاب ها با آن ها ارتباط برقرار می کنند بدبین و شکاک هستند.

این بدین معناست که خیلی از کاربران تاکتیک های ضعیف یک فروشنده ی ماشین های قدیمی را خیلی راحت متوجه شوند. به جای آن، سعی کنید صادقانه و صریح صحبت کنید. هر چقدر تمرکزتان را روی فروش بگذارید، احتمال این که مشتریان را از خودتان دور کنید نیز بیشتر است.

View this post on Instagram

Two words, Cold Brew.

A post shared by Intelligentsia Coffee (@intelligentsiacoffee) on

همانطور که قبلا اشاره کردیم، تصاویر و ویدئوهای با کیفیت، به کاربران اجازه می دهد در مورد خدمات یا کالای شما خودشان راحت تصمیم بگیرند. اما کپشن های خوب کاربران را برای یادگیری بیشتر تشویق می کند. کپشن ها را نادیده نگیرید به خاطر این که در آپدیت های الگوریتم اینستاگرام، دیده شدن کمی سخت شده است.

از طرف دیگر، کپشن شما باید اصل موضوع را بیان کند و جزئیات مهم را برای کاربران بازگو کند. فقط به خاطر این که ۲۲۲۰ کاراکتر می توانید بنویسید دلیلی ندارد که حتما از همه یا حتی قسمتی از آن استفاده کنید. خلاصه نویسی را تمرین کنید و از Calls to action هایی استفاده کنید که کاربر را برای مطالعه ی بیشتر ترغیب کند.

نکته ی حرفه ای: کاربران را با محتوایی که می دانید مناسب است به هیجان بیاورید. به موفق ترین پست های خود نگاه کنید و از کپشن هایی که برای آن نوشتید الگو بگیرید. دلیلی وجود داشته است که آن پست ها موفق بوده اند. کنجکاوی کاربران را با محتوای خوب و دقیق تحریک کنید.

۷. اینستاگرامتان را در شبکه های دیگر تبلیغ کنید

برای خیلی از بازاریابان، اینستاگرام احتمالا دومین یا سومین شبکه اجتماعی باشد که در آن کار می کنند. اگر در حال حاضر در شبکه های اجتماعی دیگری در حال فعالیت هستید، از آن برای تبلیغ اینستاگرامتان استفاده کنید.

این روزها پیدا کردن تبلیغی که در آن لینک فیسبوک یا توئیتر در آن وجود نداشته باشد، مشکل است. اینستاگرام در حال محبوب شدن برای اشتراک گذاری است که استایل محتوای متفاوتی نسبت به فیسبوک، لینکدین و توئیتر دارد.

از شبکه های اجتماعی دیگر برای ساخت و تبلیغ (cross promote – تبلیغات دو طرفه) برندتان استفاده کنید، اگر چه برخی از ناظران عقیده دارند این کار به ترافیک شما صدمه میزند، اما بیشتر از ضرر، سودهایی زیادی در این کار وجود دارد.

در حقیقت، تبلیغات دو طرفه برای حسابتان مشتریان فراتر از قیف فروشتان برای شما می آورد. از طریق تبلیغات دوطرفه شما برای مخاطبان شبکه های اجتماعی را فراهم می کنید که خودشان ترجیح می دهند در آن باشند.

نه تنها از طریق تبلیغات دو طرفه برای مشتریان قیف جدیدی در نظر گرفته اید، علاوه بر آن منابعی متفاوت برای بازاریابی نیز برای شما فراهم می آید. همانطور که بحث کردیم، مزایای مختلفی برای برندینگ در اینستاگرام وجود دارد، اما برخی معتقدند وجود تنها یک لینک در بایو کار را برای جذب و نگهداری مشتری سخت کرده است.

به همین دلیل است که تبلیغات دوطرفه (cross promote) محتوای شما در فیسبوک، توئیتر و لینکدین برای پیدا کردن مشتریان جدید و همچنین دادن حق انتخاب به مخاطبان برای انتخاب شبکه اجتماعی جهت دنبال کردن شما بسیار مناسب است.

۸. محتوای تولید شده توسط کاربران را نمایش دهید

محتوای تولید شده توسط کاربر (User-generated content – UGC) در اینستاگرام برای برندها بسیار مهم است. یکی از تحقیقات Bazaarvoice در مورد UGC و نسل جدید جوانان دریافته است که ۸۴٪ از این گروه سنی برای خرید خود به نحوی از این نوع محتوا تاثیر گرفته اند.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، تنها ۳۵٪ از کاربران شبکه های اجتماعی به برند ها اعتماد دارند.این یعنی ۶۵٪ از آن ها تردید دارند و UGC می تواند این ترس آن ها را نسبت به برند شما برطرف کند. UGC ها در اینستاگرام شامل این موارد می شوند:

 • هکرهای اکانت های اینستاگرام
 • برنده های مسابقات
 • محتوای سلبریتی ها
 • نظرات اینفلوئنسرها
 • تصاویر روزمره ی کاربران با خدمات یا کالای شما

باید نسبت به UGC محتاط باشید. شاید نیاز باشد تا با کاربران برای قرار دادن تصاویرشان در سایتتان ارتباط برقرار کنید تا به مشکل قانونی بر نخورید. ثانیا، اگر حواستان به کسی که مدیریت اینستاگرامتان را در اختیار دارد و همچنین تعداد پست ها و محتوایی که منتشر می کند نباشد، ادمین های بد می توانند کاربران اینستاگرامتان را از شما دور کنند.

همزمان با شروع برندسازی در اینستاگرام، به روش هایی که می تواند افراد بیشتری به سایت شما هدایت کند فکر کنید. به یاد داشته باشید که مسابقات بی ربط با جایزه های تصادفی برگزار نکنید. این کار فقط برای جذب فالوور انجام می شود که برای برند شما خوب نیست. به جای آن، با ارتباط برقرار کردن با کاربران، انتشار پست های خوب، و پیوستن در گفتگوها در کاربرانتان اعتماد ایجاد کنید.

۹. مطمئن شوید همه چیز با هم هماهنگ است

برندها تلاش بسیار زیادی برای تبلیغات منسجم می کنند. شما نمیخواهید برای جمعیت اشتباهی بازاریابی کنید و یا تبلیغاتتان با یکدیگر ناسازگار باشد. همین تمایلات نیز در شبکه های اجتماعی موجود است.

در اینستاگرام نیز باید همه پست های شما منسجم باشد. اگر از لوگویتان در تصاویر و ویدئو ها استفاده می کنید، مطمئن شوید تا با راهنمای برندتان سازگار باشد. راهمای برندتان را نادیده نگیرید و مطمئن شوید رنگ ها، فونت ها و زیبایی شناسی کلی پست هایتان با راهنمای برندتان سازگاری داشته باشد.

اینستاگرام Freshii به طور مدام در حال پست کردن تصاویر مواد غذای سالم و گیاهی است. این موضوع تقریبا در تمامی پست هایش مشخص است. این تم زیبایی شناسی پست ها برای برندسازی در اینستاگرم بسیار مناسب است.

بعد از اینکه فعالیت در اینستاگرام را شروع کردید برای ایجاد و انتشار پست ها عجله نکنید. نظرات بقیه ی افراد را نیز در نظر بگیرید تا مطمئن شوید پست هایتان با راهنمای برندتان سازگاری دارد. عدم هماهنگی با راهنمای برند در ابتدای کار می تواند استراتژی برندسازی شما در اینستاگرام را بسیار آهسته کند.

۱۰. همه چیز را تست کنید

زمانی که کار خود را در اینستاگرام شروع کردید، همواره باید در حال تست کردن محتوای خود باشید. برای مثال فمی توانید این موارد را تست کنید:

 • لینک بیو
 • هشتگ ها
 • کپشن پست ها
 • فیلترهای اینستاگرام
 • دکمه های فروخوان
 • نوع محتوا (ویدئو یا تصویر)
 • اپلیکیشن های پست تصاویر (بومرنگ، هایپرلپس و …)

در حالی که به نظر کار بسیار زیادی می آید، پیدا کردن توازن مناسب محتوا می تواند شما را از ۱۰.۰۰۰ دنبال کننده به ۱۰۰.۰۰۰ دنبال کننده برساند. ترند های اینستاگرام به طور مداوم در حال تغییر هستند، که بدین معنی است که باید برای چیز های جدید و استفاده از آن ها برای برندتان آماده باشید.

۱۱. تعامل، تعامل، تعامل

ما به اندازه کافی نمی توانیم بر اهمیت این موضوع تاکید کنیم، ولی نظارت بر اینستاگرامتان می تواند به برند سازی شما در شبکه های اجتماعی کمک کند. پاسخ به کامنت ها، سوال ها و نگرانی های افراد در شبکه های اجتماعی می تواند اعتماد کاربران را جلب کند.

در گزارش سال ۲۰۱۶ سایت اسپروت سوشال مشاهده شده است که ۳۵٪ از کاربران ترجیح می دهند از طریق شبکه های اجتماعی با برند ها در ارتباط باشند. این عدد بیشتر از پشتیبانی رایگان تلفنی، ایمیل و پشتیبانی تلفنی مشتریان است.

می توانید در سایت های مدیریت شبکه های اجتماعی، چند شبکه ی اجتماعی به سیستم معرفی کنید و بر رفتار کاربران خود نظارت کنید و صحبت هایشان و نگرانی هایشان را در مورد برندتان را پیگیری کنید.

گفتگو ها در مورد برند ها در شبکه های اجتماعی روز به روز در حال رشد است. با توجه به رشد اینستاگرام، حتما فعالیت خود را در این شبکه آغاز کنید. با استفاده از چند تکنیک برندینگ، می توانید نتیجه ی خیلی خوبی از آن بگیرید.

منبع:
https://sproutsocial.com/insights/instagram-branding/

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت